• K.bakkalköy mah. Çetin sok. no:13, Ataşehir / İSTANBUL

Öğrenci Takibi


Özel Cüneyt Altıntaş Kişisel Gelişim Kursu

Kursumuza yeni katılan öğrencimiz için izlediğimiz yol şu şekildedir;
1) Öncelikle bize gelene kadarki dönemde yaşadığı eğitim hayatı ve gelişimi rapor edilir.
2) Rehberlik birimi öğrencide bu zamana kadar belirgin bir öğrenme zorluğu veya üstün öğrenme becerileri varmı, belgelenmişmi sorgular ve ölçme değerlendirmeler yapar.
3) Daha önceki eğitim hayatında yaşadığı kişiye özel durumlar varsa nedenleri araştırılır, çözüm yolları uygulanır.
4) Eğitim öyküsü ileri düzeyde giden bir öğrenci ise derece sınıflarına alınarak aynı mental becerilere sahip olan yaştaşları ile eğitim alma şansına sahip olur.
5) Her öğrenciye uygun eğitim yolu belirlenir ve gelişen yeni eğitim metotlarından yararlanılarak kullanılır.
6) Öğrencinin istediği hedeflerle sahip olduğu beceriler karşılaştırılır, uygun ve mantıklı örtüşmeler saptanır. Belirli aralıklarla bu örtüşmelerde sapmalar gelişiyorsa ortadan kaldırma ve tespit edilen eksikleri giderme çalışmaları yapılır.
7) Konularında uzman deneyimli Türkiyenin marka üniversitelerinden mezun ve derece yapmış, çift anadal okumuş, İstanbulun iyi okullarında görevler yapmış, deneyimli branş hocaları ile konular işlenir, bilgilerin kalıcı olması sağlanır.
8) Oluşturulan kalıcı bilgiler; test teknikleri ile geliştirilerek sınav başarısı için istikrar oluşturulmaya çalışılır. Bu çalışmalar hem öğrencilerin özgüvenini geliştirir hemde sınav öncesi öğrencinin max-min performans aralığı belirlenir.
9) Velilerimiz istedikleri zaman öğrencileri hakkında rehberlik birimi veya Cüneyt hocamız ile randevu alarak görüşme talep edebilir.
10) Kursumuzda öğrenci olan her bir aday gelişim dosyası tutularak takip edilir. Her öğrenci hedefine ulaşabilmesi için yapılan uygulamaya aynı tepkileri göstermediği için, yaşadığı zorluklar farklılık gösterir. Bu nedenle seviye sınıfları oluşturulur. Daha yüksek seviyede gelişim gösteren öğrenciler bir arada daha hızlı ve geliştirici eğitimler alır. Bazı öğrenciler ise bu zamana kadar eksik olarak gelen yönleri geliştirilip, sınavlarda başarı gösterecek bir düzeye ulaştırılır.